Ako nový

Vyzerajú vaše koberce staro z a už nemajú také farby ako kedysi ? V dnešnom článku vám poradíme ako vyčistiť koberec aby vyzeral ako novy.
 
ü  Recept starých mám
Na toto čistenie budete potrebovať klasické žlčové mydlo , 1 odmerku tekutého gélu na pranie , kefu a handru. Celý postup je jednoduchý . Zohrejte vodu a vložte do nej postrúhané mydlo. Vodu odstavte a pridajte tekutý gél. Túto tekutinu prelejte do malého vandlíka a nechajte vychladnúť. Po vychladnutí tekutinu vylejte na povrch koberca , a nechajte pôsobiť. Po vyschnutí uvidíte efekt po umytí ktorý je neuveriteľný.
rozvinutí koberce
.
ü  Škvrna od atramentu
Určite sa už aj vám stále že vaše deti vyliali na koberec atrament. Nech ste to čistili čímkoľvek škvrna od atramentu tam stále ostala. V horúcom mlieku namočte handričku a priložte na škvrnu. Nechajte 10 až 15 minút pôsobiť . Potom to len dobre poutierajte a hotovo.
 
ü  Škvrna od kávy
Každému sa stane že rozleje kávu na koberec. Nezúfajte aj táto škvrna sa dá pekne vyčistiť. Ihneď ako rozleje kávu , vylejte na ňu minerálku. Ak tam ostala škvrna , môžete ju vyčistiť liehom.
 
ü  Škvrna od Čokoláda
Čokoládová škvrna sa dá najlepšie vyčistiť vajcovým žĺtkom. Stačí ak na škvrnu nanesiete na  pár minút a potom stačí len zotrieť čistou handričkou.
pověšené prádlo
 
ü  Návrat stratenej farby
Ak vás koberec stratil po rokoch farbu môžete ju jednoducho navrátiť. Ide o jednoduchý recept starých mám  ktorý musíte vyskúšať . Na celý povrch nasypete surovú , dobre vyžmýkanú kyslú kapustu. Kapusta má totiž tendenciu sita do seba nečistoty , prach a všetko čo na koberci nemá byť , a hlavne vráti teda oživí farby. Ďalšou výhodou tohto receptu je že kapusta vyčistí koberec do hĺbky. Potom už len stačí kapustu odstrániť , a koberec ešte dobre vyprášiť. .
Všetko sú to jednoduché recepty ktoré určite stoja za vyskúšanie. Nebude vás to stáť ani veľa , a efekt je stopercentný. Skrášlite si sviatky z krajším kobercom vo vašej obývačke či spálni.