Deti a vreckové

Premýšľali ste už nad tým, či dávať svojmu dieťaťu peniaze alebo radšej nie? Spoločne so svojou manželkou alebo manželom ste rozoberali pre a proti tohto rozhodnutia, ale stále ste si nevybrali? Určite premýšľate nad výhodami a nevýhodami, nad tým, či je to vhodné a dobré riešenie. Ja si myslím, že je to veľmi prínosné. Všetko má svoje plusy a mínusy, ale v tomto prípade by sa dalo hovoriť o tom, že je to naozaj veľmi vhodné riešenie. Kým sú totiž deti menšie, takýmto spôsobom by ste ich vedeli viesť k zodpovednosti.

pokladnička

Deti sa učia rýchlo a ak im vysvetlíte, ako by mali s peniazmi narábať, určite to pre nich bude prospešné. Avšak, aj tu by ste si mali určiť hranice. Je veľmi dôležité dohodnúť sa s partnerom, koľko peňazí za mesiac zveríte svojim deťom do rúk. Samozrejme, ak si už stanovíte určitú sumu, je vhodné oboznámiť s tým aj deti a pripraviť ich na to, že ak si množstvo peňazí, ktoré dostanú na mesiac minú za dva dni, ďalšie už nedostanú. Nie preto, že by ste im nechceli dopriať, ale dôležité je hlavne to, že takýmto spôsobom ich vediete k schopnosti hospodáriť šetriť. Taktiež sa učia pracovať s peniazmi, dokážu si rozrátať, na čo všetko môžu minúť a koľko im zostane. To im môže veľmi dobre pomôcť a pripraviť ich do budúcnosti, keď napríklad už budú pracovať alebo brigádovať, aby si dokázali rozpočítať, koľko smú minúť za deň.

dívka

Možno sú niektorí ľudia vyslovene proti tomu, aby dieťa dostávalo vreckové, ale kto ich privedie k zodpovednosti, schopnosti pracovať s peniazmi, ak nie my? Kto im pomôže a poradí a kto ich pripraví na budúcnosti, keď to teraz neurobíme my? Rozhodne by ste túto možnosť nemali zahadzovať a prebrať to so svojim partnerom alebo manželom. Myslím si, že je potrebné deti viesť správnym smerom už od začiatku a toto je tiež jedna z možností ako im dokážete pomôcť. Tak to využite.