Poskytovanie služieb senzuálnych masáží

Základný prehľad všetkých druhov tantra masáží

Senzuálne masáže sú súčasťou tantrických masáží. Ich úlohou je zrelaxovať telo a ducha klienta. Pri senzuálnych masážach je pre telo dôležité prekrvenie tela a pritom je dôležité uvedomovať si, ako sa pomaly naše telo uvoľňuje. Preto je prinajmenšom veľmi dôrazne neodporúčané piť alkohol, ktorý otupuje naše zmysly a neužili by sme si masáž v jej plnom rozsahu.

Masáž prostaty

Pri príprave na senzuálnu masáž sa dáva dôraz na nepožitie ťažkých jedál. Masáže prebiehajú klasicky na chrbte, ale rovnako prebiehajú aj na bruchu. Zároveň sa však neodporúča, aby klient prišiel hladný. Najvhodnejším kompromisom je teda pred masážou zjesť ľahké jedlo.

Pre dokonalé účinky masáží sa neodporúča ani veľmi záťažový tréning minimálne deň pred senzuálnou masážou. Masáž svalov, ktoré sa pri záťažovom tréningu natiahnu by nemusela mať relaxačný účinok, ale naopak, mohlo by nás to bolieť, čo je v ostrom kontraste k účelu senzuálnym a tantrickým masážam, ktoré nás majú úplne zrelaxovať. Pri senzuálnych masážach by sme mali byť čo najviac v pohode, teda by sme tam nemali ísť s bolesťami čohokoľvek. Senzuálne masáže sú zamerané na zážitok a pôžitok z masáže a aj banálna vec ako bolesť napr. hlavy by mohla tento pôžitok znehodnotiť.

Senzuálna masáž

Senzuálne masáže zvyčajne bývajú kombináciou viacerých druhov masáží, v mnohých senzuálnych masážach sa praktikuje „Body Tantra“ – teda technika masáže telo na telo. Veľmi častým elementov senzuálnych masáží sú masáže lingamu – teda pohlavných orgánov muža, prípadne ženy, a masáže určené iba mužom majú zahrnutú aj masáž prostaty. Masáže prostaty sú výborné na predchádzanie rakoviny prostaty a majú vplyv aj na psychiku človeka. Po psychickej stránke sa klientovi môže polepšiť. Jedinou podmienkou na prevenciu rakoviny prostaty či polepšeniu psychiky klienta je pravidelne navštevovať tantrické salóny a užívať služby tantrických masážnych salónov.