Čo by ste mali vedieť pred výmenou elektrických rozvodovo vo vašom byte?

Ak sa chystáte vymeniť elektrické rozvody vo svojom byte, dobre vám radím, zistite si všetko dopredu, a to do posledného detailu. My sme postupovali tak, že sme si na internete našli elektrikára, zavolali a prvého, ktorý mal čas, sme k sebe zavolali. Pán elektrikár sa pustil do práce, no to čo nasledovalo potom, to bol horor. Aby ste ma nepochopili zle, pán elektrikár bol úplne v pohode. Milý, zlatý a ochotný pán, ktorý navyše zjavne vedel, čo robí. Problém však bol v tom, že sme si dopredu nenechali elektrické rozvody skontrolovať, takže sme netušili, v akom strašnom stave budú.Obývačka s modrým gaučom a tulipánmi na stole

To, že sme dopredu netušili, čo všetko budú elektrikárske práce zahŕňať, sa cena elektroinatalacie 2 izboveho bytu pekne navýšila, a čo bol ešte väčší problém, trvala viac ako týždeň. To bolo otravné pre nás, no samozrejme aj pre našich susedov, ktorí inak patria k veľmi tolerantným ľuďom, no to, že nervy stratili pri tejto situácii, to ma skutočne ale že vôbec neprekvapilo.

Takže, poďme na to. Ak sa chystáte meniť káble vo svojom byte či dome alebo proste kdekoľvek, kde je elektrina, postupujte zásadne takto. Verte mi, neoplatí sa preskočiť ani jeden jediný bod. Nástroje potrebné k elektroinštalácii

  1. Nájdite si dobrú firmu– orientujte sa nielen podľa cien, ale hlavne skúseností zákazníkov. nikdy nie je na škodu aj telefonický rozhovor alebo pokojne i osobné stretnutie. Predsa len, prvý dojem robí veľa a veľa vám vie aj povedať.
  2. Druhou vecou je revízia. Nepúšťajte sa do výmeny alebo opráv elektrických rozvodov, keď neviete, v akom sú stave.
  3. Po revízii si zistite, koľko presne budú práce trvať. Na deň presne sa to asi nedozviete, no aspoň presný čas je dôležitý kvôli vášmu pohodliu a nepochybne i kvôli spomínaným susedským vzťahom.
  4. Posledná vec alebo skôr rada, neorientujte sa len podľa ceny. Niekedy sa proste oplatí za veci zaplatiť viac. v konečnom dôsledku len zarobíte, nie naopak.