Stavte na chyby, ktoré robíte

Ľudia sa zvyknú obviňovať zo všetkého, čo urobia zle. Buď obviňujú seba, alebo obviňujú druhých, existujú len tieto dve možnosti. No napriek tomu by ste niektoré rozhodnutia mali brať ako veľmi prínosné, aj keď sa vám možno zo začiatku zdajú ako to najhoršie, čo ste za celý svoj život urobili. Môžeme vám dať niekoľko príkladov, kedy ste sa jednoducho rozhodli dobre. Viem to na sebe, pretože som si počas svojho života myslela, že som urobila množstvo odporných chýb, ktoré nakoniec vypálili celkom dobre. Myslím si, že vďaka tomu som pochopila, že niekedy je dobré seknúť sa, teda pomýliť sa vo výbere niečoho.

paluba

… keď materiály celkom nevypália tak, ako ste si predstavovali…

Keď sme sa sťahovali do domu chcela som mať zabezpečené úplne všetko, kvôli deťom. Chcela som, aby boli v bezpečí na terase, na balkóne, ale aj na schodoch. No keďže som žena, chcela som aj, aby to bolo štýlové. Náhodou som zaklikla niečo iné a prišli mi namiesto skleneného nerezove zabradlia. Najprv som si myslela, že vyskočím z kože, ale potom som si všimla, že ono to vlastne vyzerá celkom dobre. Začala som teda špekulovať a povedala som si, že to teda vyskúšam.

nerezové zábradlí

… vďaka chybe sa teraz naozaj veľmi teším…

Myslím si, že to bola moja najšťastnejšia chyba, pretože vďaka tomu som pochopila, že sklo nie je jediný perfektný materiál, ktorý ku všetkému ladí. Práve toto ma prinútilo rozmýšľať v iných rozmeroch. Bola som skutočne nadšená z toho, ako to celé vyzeralo a mala som pocit, že som naozaj nemohla urobiť lepšie rozhodnutie. Nakoniec sa mi teda predsa len podarilo dosiahnuť bezpečie a zároveň aj totálny štýl, po ktorom som túžila. Niekedy je dobré, že človek nedostane to, čo chce, pretože vďaka tomu dostane niečo ešte lepšie. Som za to vďačná. A dúfam, že takéto chyby ma ešte niekedy stretnú. Je to naozaj fajn.