Technológia RGB a revolúcia v osvetlení Vašich priestorov

Zaujímalo vás niekedy, ako vlastne funguje ľudské oko a ktoré farby sú pre neho najzásadnejšie? Celý princíp spočíva predovšetkým v tom, že ľudské oko sa prispôsobuje na základe toho, aký typ svetla má momentálne k dispozícii. Z toho však vyplýva, že čím použijeme správnejšie osvetlenie a voľbu farieb, tým bude naša viditeľnosť kvalitnejšia, čo platí najmä z pohľadu interiérov, respektíve uzavretých priestorov, kde sme viac menej odkázaní na používanie umelého svetla, čiže svetelných produktov. A dnešná technológia, ktorou disponuje rgb led pás LED produkt je doslova ako stvorená k týmto podmienkam.

barevné rdg pásky

Pozrime sa ale najskôr bližšie na to, čo symbolizuje skratka RGB. Ide o začiatočné písmená 3 farieb: Red, Green a Blue (červená, zelená a modrá), ktorých kombináciou vzniká biela farba, ktorá je typická pre moderné osvetlenie led. Avšak v prípade pásikov s týmto prívlastkom ide o možnosť rozdelenia týchto 3 farieb na 3 odlišné časti, čiže možnosť využívať červené, zelené a modré osvetlenie. Pre ľudský zrak tak ide o veľmi sympatickú a praktickú formu osvetlenia interiéru, ktoré môže mať funkčný alebo dekoračný efekt.

Zdrojom vyžarovaného svetla z týchto pásikov sú moderné diódy LED (Light Emitting Diode) s neuveriteľne úspornými vlastnosťami, respektíve tieto diódy „žerú“ oveľa menej elektrickej energie, než napr. halogénové žiarovky či podobný zastaraný typ osvetlenia. Tieto diódy sú súčasťou samolepiaceho pásika, ktorý môžete veľmi praktickým spôsobom nalepiť na ľubovoľné miesto a dokonale sa tak pohrať s dekoráciou. Niet preto divu, že o nich počujeme stále častejšie a vidíme ich nielen v podobe reklamných či komerčných účelov alebo v podnikoch, ale začínajú zdobiť takisto priestory súčasných domácností.

rožhavená žárovka

Červené, zelené a modré diódy a ich optimálne svetelné spektrum je dokonale prispôsobené našim očiam, pričom výsledkom nie je iba veľmi príťažlivé osvetlenie, ale takisto značná úspora elektrickej energie.