Festival oceľového falusu v Japonsku

Čo krajina to iná zábavka. Čo si budeme nahovárať my ľudia sa jednoducho radi zabávame. Niekedy je to na úkor infarktu druhých, inokedy zasa sa jedná o spoločenskú zábavu. Ako sú napríklad  fašiangy na Slovensku, Brazílsky karneval v Riu, alebo niečo zaujímavejšie najme pre dámy a to je Japonsko. Tam prebieha každoročne festival Kanamara Matsuri. Dalo by sa to preložiť ako festival oceľového falusu. Festival sa koná v meste Kawasaki ak tak vám nič nebráni sa ho zúčastniť. 

rozměr
 
Japonsko je patrí k najrozvinutejším krajinám na svete ale to vôbec neznamená že si nevážia svoju históriu. Práve naopak, sú na ňu hrdý. História festivalu siahe do ďalekej histórie tejto pre našincov exotickej krajiny. Je treba poznamenať že za tento festival ďakujeme najme ženám ktoré sa živili najstarším remeslom na svete. Presnejšie sa modlili k bohyni Kasawaki Kinamara, aby ich ochránila pred pohlavnými chorobami a mohli tak ďalej pracovať. Dnes už medicína našťastie dostatočne pokročila a nám po ňom ostal iba tento festival. Samozrejme účel svätí prostriedky a ani tu to nie je ináč.  Účelom festivalu je samozrejme okrem zábavy aj pripomínať že je potrebná prevencia pred pohlavnými chorobami.

socha
 
Ak vám ešte stále nedochádza čo to ten záhadný falus je milé dámy, tak vám ešte trocha napovieme. Každoročne sa teda v Japonsku koná festival vtákov, lepšie povedané festival penisov. Na rozdiel od minulosti sa ale tento krát mladé slečny ako aj dospelé ženy nemodlia iba za to aby sa im pohlavné choroby vyhýbali. Ale aj za plodnosť. U nás je asi nepredstaviteľné aby sa po ulici premávalo kopec mladých žien a ruke držali lízanku v tvare mužského pohlavného orgánu. Pričom ako tak kráčajú si ju aj s úsmevom na tvári aj oblizujú. No Japonky v tom problém absolútne nevidia. Počas osláv nie je problém vidieť sprievod ludi v kostýmoch penisu alebo niesť  transparent s vyobrazením erekcie. Niekto by takýto zvyk nazval pohanským, no keď sa nad tým zamyslíte naše fašiangy sú pre veľa cudzincov dosť hnusný zvyk. Jednoducho nechápu ako sa nechajú mladé dievčatá zmlátiť korbáčom a potom ešte dajú dotyčnému odmenu vo forme čokoládového vajíčka alebo dobrej pálenej. Čo krajina to ale iný zvyk a tento rozhodne stojí  za pozretie.