Zbavte sa neporiadku s feng šuej

Pravdepodobne vám hovorí niečo pojem feng-šuej a predstavíte si pri ňom usporiadané priestory v domácnosti. Podstata feng-šuej je však bohatšia a dotýka sa aj nášho vedomia, respektíve zdravého a usporiadaného psychického stavu.
Prakticky s vytvorením „očistených“ a prehľadných priestorov, v ktorých sa pravidelne nachádzame získavame zároveň čistejšiu myseľ a viac psychickej energie.Interiér, kuchyňa.jpg
Toto je však len základná a všeobecná charakteristika poznania, ktoré vychádza zo známej knihy od autorky Karen Kingstonovej. Názov knihy je Zbavte sa neporiadku s feng šuej a v súčasnosti je dostupná v tridsiatich krajinách. Na prvý pohľad jednoduchá vec v sebe ukrýva oveľa väčší, priam duchový význam. Kniha umožňuje s nadhľadom pochopiť, aký význam má pre náš život upratovanie a naopak aj neporiadok.
Negatívnym významom, respektíve charakteristikou neporiadku sa zaoberá najmä druhá časť knihy, pričom tretia časť už zachádza do priamejšieho návodu, ako ho zo svojho života odstrániť, respektíve dostať ho na minimálnu hranicu.
Charakteristika očisty a zbavenia sa nepotrebností samozrejme nespočíva len v uprataných priestoroch nášho interiéru, ale takisto postupného nadobudnutia poriadku v našom tele a mysli.
Nezorganizované, napratané a neprehľadné miestnosti nás pravidelne uberajú o energiu. Výsledkom je fakt, že sa začíname cítiť podráždene a napriek tomu unavene. Tým pádom sa teda javí nezmyslené naše obľúbené tvrdenie, že „na upratovanie momentálne nemám čas.“ S takýmto prístupom si ho nájdeme sotva a výsledkom je prakticky neustále vyčerpanie a nechuť k mnohým aspektom života. A týchto vplyvov sa samozrejme v našom živote chceme vyvarovať. Dá sa tak povedať, že čisté a prehľadné priestory rozhodne majú zmysel a oplatí sa na ne nájsť si svoj čas.Japonský znak.png

  • Autorka knihy je vo svojom obore uznávaným špecialistom. Aj napriek tomu však obsah tohto diela pôsobí skôr ľahko až humorne, určite nie je písané prísnym alebo až nezáživne náučným štýlom.