Firmy na predaj: Rýchlejší spôsob ako začať podnikať

Najčastejšou právnou a podnikateľskou formou, s akou sa na našom území podniká, sú spoločnosti s ručením obmedzeným, o ktoré je teda patričný záujem. Sú častou voľbou v prípade zakladania ako aj kúpy podnikateľskej formy. So založenou alebo kúpenou eseročkou konečne môžete ísť za svojim podnikateľským plánom, v jej založení alebo naopak kúpe však bývajú zásadné rozdiely, hlavne čo sa týka časovej a administratívnej náročnosti (byrokracia).

Potenciálny podnikateľ tak má na vyber dve možnosti. Ak si trúfa, môže sa pustiť do založenia vlastnej firmy pekne od základov, prípadne môže v tomto smere požiadať odborné spoločnosti, ktoré sa týmto oborom zaoberajú, aby mu s tým pomohli, resp. môže si kúpiť ich služby a založenie firmy nechá na nich. Celý proces sa nezaobíde bez množstva administratívy a čakania, vo väčšine prípadov proces pri zakladaní trvá dlhšie, než podnikateľ plánoval.

kancelária, písanie

Okrem iných náležitostí je to potreba zapísať firmu do obchodného registra, čím vlastne vznikne. Pri zápise sa vyberá meno obchodnej spoločnosti (také, ktoré by nebolo totožné s už existujúcim podnikom), zapísať sa sem musí nejaké oficiálne firemné sídlo, zvoliť sa musí konateľ spoločnosti, musí sa splatiť minimálna výška základného imania – 5000 eur a takisto je vhodné myslieť na zaregistrovanie firmy na daňovom úrade, registrovať firmu pre IČO a DIČ. A to je iba ukážka pár príkladov z toho, čo tu musí byť splnené.

žena, otvorené

Naopak pri kúpe väčšina povinností odpadá. Je to oveľa rýchlejší a jednoduchší proces. Firmy na predaj od overených predajcov sú zapísané v obchodnom registri, zaregistrované na daňovom úrade, majú zaplatené základné imanie,… skrátka sú pripravené na predaj a na rýchly štart podnikania.

  • V ponuke sa stretnete aj s obľúbenými ready made s.r.o., predzaloženými spoločnosťami bez histórie, ktoré vznikli za účelom svojho predaja.