Ako vyzerajú moderné schody?

Je zaujímavé sledovať, ako sa móda mení. Ale nielen tá, čo je viditeľná na ľuďoch, na ich oblečení a účesoch, ale predovšetkým tá, ktorá sa týka štýlu našich interiérov. Štýlu nášho bývania a priestorov, ktoré pravidelne obývame. A aj tu tie zmeny rozhodne viditeľné sú!

Najmä v porovnaní s rôznymi historickými obdobiami. A týka sa to aj takých schodov, čo sú mimochodom viditeľným exteriérovým alebo interiérovým prvkom, čo sa pod takýto štýl naozaj dokáže podpísať. Pre historické skvosty boli typické mramorové schody s mohutným zábradlím, čo je napríklad obrovský rozdiel medzi tým, čo je populárne teraz. V súčasnosti sa z hľadiska schodísk nosí jednoznačne ľahkosť, ktorú dokonale dopĺňajú veľmi estetické sklenené zábradlia, také ako sklenené zabradlie na schody LMmont.

schody, blesk, horor

Spolu s nimi máme jasnejšiu predstavu o tom, že dnešná generácia schodísk má v obľube vzdušnosť, priestrannosť a ľahkosť. Sklo so sebou prináša takisto lepšiu prehľadnosť a orientáciu v priestore. Priehľadné číre sklo je priesvitné, prináša so sebou zdravý prienik svetla a dokonalú viditeľnosť na to, čo sa nachádza alebo čo sa deje za zábradlím.

schody, obchodný dom

Je to predovšetkým dizajnový skvost, ktorý ale so sebou prináša aj funkčnú stránku a čo je dôležité, aj takýto estetický doplnok podlieha prísnych bezpečnostným normám. Tie sa týkajú hlavne ich výroby a výplne, akou je v tomto prípade špeciálne bezpečnostné sklo. Kalené, prispôsobené tomu, aby bolo niekoľko násobne odolnejšie pred nárazmi a možným poškodením, resp. prasknutím a rozsypaním sa na malé časti. Je teda určené k tomu, aby bolo spoľahlivou súčasťou zábradlí na interiérových alebo dokonca exteriérových schodoch.

Pieskované sklo

  • V prípade záujmu ale nemusíme vravieť len o čírom skle. Zákazníci majú možnosť zvoliť si tiež pieskované, pri ktorom sa dajú aplikovať rôzne vzory.