Líčenie pod okuliare

  • Dokonalé obočie

Celkový dojem by malo dotvárať skvelo upravené obočie. Použite buď ceruzku, alebo tieň. Prípadné nedostatky zakryte korektorom alebo makeupom.

brýle

  • Kruhy pod očami

Niektoré typy okuliarov zvyknú vrhať tieň práve pod oči a takto nepriamo upozornia na tento nie veľmi pekný nedostatok. Práve preto by ste mali použiť korektor, ktorý okolie očí nie len prekryje, ale aj rozjasní. Oči tak budú pôsobiť sviežo a mladistvo.

  • Správny typ riasenky

Veľmi veľkým omylom je, že pokiaľ nosíte okuliare, tak by ste nemali používať riasenku. Práve naopak – nebojte sa aplikovať viacero vrstiev. Dobrý výber maskary viac otvorí oči. Jedinou podmienkou je vybrať si takú, ktorá sa vám po pár hodinách nerozmaže. Pokiaľ si líčiť mihalnice netrúfate, môžete použiť umelé mihalnice.

  • Väčšie oči

Ak máte také silné dioptrické sklá, že vaše oči zmenšujú, aplikujte si do vnútornej časti spodného viečka farebnú ceruzku. Mala by mať približne rovnaký alebo aspoň podobný odtieň, ako farba vašej pokožky. Vaše oči tak budú viac otvorené a dostanú svieži vzhľad.

  • Jemné oči

Ak na prípravu a líčenie nemáte veľa času, tento tip bude ako stvorený pre vás. Na viečko naneste neutrálny telový odtieň a oči ďalej upravte tak, ako ste zvyknuté. Využite silu rúžu a všetku pozornosť pritiahnite na vaše ústa. Pery dotvoria celkový vzhľad a jednoznačne budete vyzerať moderne a sviežo.

  • Očná linka

Očná linka je najlepšou voľbou pre ženy, ktoré nosia okuliare. Linka oči vyzdvihne a upozorní na všetky krásne detaily. Je iba na vás, či si linku nakreslíte ceruzkou, gélom, či dokonca klasickým tekutým produktom. Pre väčšinu žien je však ideálna práve tá gélová. Veľmi ľahko sa nanáša, má výbornú pigmentáciu a vydrží v dobrom stave celý deň. Dodržiavajte však jedno pravidlo – ak máte rám na okuliaroch tenký, linka by mala byť rovnako tenká. Teda čím hrubší rám, tým hrubšiu linku si môžete dovoliť nakresliť.

oči

  • Rozmazaná očná linka

Ak máte pocit, že precízne vykreslená očná linka je n vašich očiach príliš neprirodzená, vyskúšajte takzvanú rozmazanú linku. Na spodné aj vrchné viečko si naneste ceruzku podľa vášho výberu a na konci si ju jemne rozmažte. Pokiaľ máte oči citlivé a takúto ceruzku neznesú, použite namiesto nej očné tiene. Pri aplikácii sa snažte dostať čo najbližšie k mihalniciam.