Hlavné atrakcie v Kuala Lumpur

Petronas Towers.
Vstup do veže je 85 MYR, existujú obmedzenia na počet predaných vstupeniek počas dňa, takže je lepšie si kúpiť lístok včas a ísť hore na vyhliadkovú plošinu okolo 17:00, aby ste mali čas fotografovať (alebo vidieť) KL vo svetle a tme.

město

Batu jaskyňa.
Nachádza sa 13 km od Kuala Lumpur, môžete sa tam dostať vlakom KTM Komuter, zastávka sa nazýva Batu Caves. Alebo taxíkom, ktorý bude tiež pomerne lacný (najmä ak používate taxík Grab). Jaskyne Batu sú jednou z najobľúbenejších pamiatok, vďaka svojej zábave (dostanete krásne fotografie), je tu aj jaskyňa so vzácnymi druhmi netopierov a jedným z najznámejších hinduistických chrámov, kde prichádza mnoho pútnikov. Ak sa chcete dostať do jaskýň, budete musieť prejsť 272 schodov.

Národné historické múzeumje vhodným miestom pre milovníkov múzea a tých, ktorí sa chcú týmto spôsobom oboznámiť s históriou a kultúrou Malajzie. Exponáty zahŕňajú 40 000 rokov starú ľudskú lebku alebo napríklad zlatú mincu z 15. storočia. Vstup do múzea stojí 5 MYR.

úroda

Televízna veža Menara Kuala Lumpurje ďalšia vyhliadková plošina, jej výška je 421 metrov (príliš vysoká pre mobilnú fotografiu :), vstupné stojí 90 MYR.
Chrám Sri Mahamariamman– hinduistický chrám, postavený v roku 1873, sa nachádza na okraji čínskej štvrte. Chrám je naozaj krásny a neobvyklý.
Múzeum islamského umenia Malajzia. Viac ako 7000 exponátov a obrovská knižnica islamských textov. Múzeum sa nachádza v Lake Gardens, súradnice: 3.141775, 101.689748.

Národná mešita Negara– národná malajzijská mešita v Kuala Lumpur, postavená v roku 1965. Hlavná sála mešity pojme 8 tisíc ľudí a je naplnená najmä v piatok. Komplex mešity sa skladá z rebrovanej hviezdicovitej kopule a minaretu s výškou 73 m. Mylne sa predpokladá, že osemnásť rohov kupoly symbolizuje 13 štátov Malajzie a „5 pilierov islamu“.
Lake Gardens Park (Lake Gardens)sa nachádza v blízkosti centra mesta Chinatown a vlakovej stanice (súradnice: 3.143673, 101.685185). Obrovský park s džungľou, parkom vtákov a všetkými živými tvormi, ako sú jašterice či jeleň. Môžete si prenajať bicykel alebo loď.
Námestie Berjaya Times Square– zábavný park umiestnený vo veľkom nákupnom centre, ktoré sa nachádza v centre mesta KL, súradnice: 3.142071, 101.710440. Medzi jazdami je aj horská dráha. Žiadne nakupovanie ale s deťmi tu môže byť celkom zaujímavá zábava.

hospodářství

Kráľovské múzeum malajzijskej polície (Royal Malaysiaian Police Museum).Tu môžete vidieť zbierky policajných zbraní, automobilov a uniforiem, dozvedieť sa o histórii malajzijskej polície od koloniálnej éry až po modernú dobu. Vstup je voľný.
Fireflies Park  (Kampung Kuantan Fireflies Park)sa nachádza 70 km od KL, tu: 3.361055, 101.301512. Môžete sa k nemu dostať taxíkom (drahý, asi 80 $), alebo prenajatým autom – čo je najlepšia voľba. To je jedno z najkrajších miest v KL a naozaj vo svete atrakcií všeobecne.