Mestá a letoviská v Singapure

Hlavné mesto štátu – mesto Singapur  – je jasné, moderné a  ako sa to často stáva v Ázii, zasahuje do jeho kontrastov. Jeho srdcom je centrálny okres: administratívna a obchodná štvrť, plus koloniálna časť  19. storočia. Zaujímavými pamiatkami sú viktoriánska budova "Impress Place Building" s múzeom a reštauráciou, parlament, katedrály sv. Andrew a Dobrý pastier a samozrejme slávny Marina Bay s rovnakým hotelom  – živé ilustrácie futuristického príbehu. Život v centre je drahý, ale pohodlný: žiadne problémy s dopravnými, nákupnými alebo kultúrnymi programami. Najväčšia oblasť Singapuru – Čínska štvrť , hlučná, preplnená a tradičná.  Na niektorých miestach v uliciach sa nachádzajú zrkadlá pre vystrašenie zlých duchov: jasné znamenie, že v okolí sa nachádza čínsky salón, tarológ alebo majster feng shui.

ingapur

  • Ďalšou malebnou štvrťou je Malá India . Odtiaľ je nemožné odísť bez nakupovania: pulty sú plné drahocenných šperkov, vonných korenín a farebných sarees. Arabský región sa sústreďuje okolo sultánskej mešity s veľkolepou zlatou kupolou. Aj na miestnych uliciach je obchod v plnom prúde: koberce, sarongy a hodváb sú pre turistov veľkým dopytom pre exotických turistov.

noční město

  • Najmódnejšou oblasťou Singapuru je Orchard Road s módnymi hotelmi, nákupnými centrami, klubmi a reštauráciami. Hlavným klenotom je botanická záhrada , ktorá je považovaná za jednu z najlepších na svete. A Jurong je priemyselné centrum, viac ako samostatné mesto.
  • Viacstranný Singapur je nielen hlavným mestom, ale aj blízkymi ostrovmi. Najznámejšia je Sentosa s nezvyčajne krásnou prírodou a celá zbierka zábavy: obrovské akvárium Underwater World , Butterfly Park , komplex Universal Studios . Na ostrove Pulau Ubin si môžete vychutnať ticho rybárskych dedín a na Pulau Tekong – prechádzky po panenských lesoch a relaxovať na opustených plážach.