Nesnažte sa o dokonalosť, lebo neexistuje

Keď patríte medzi typy ľudí, ktorí sú v neustálom pohybe a každý ich pohyb musí byť presne načasovaný, je to jasné. Snažíte sa o dokonalosť, ktorá však neexistuje. Možno je to pre vás sklamanie, možno to už dávno viete. Dokonalosť je len pojem, ktorý vystihuje absolútnu bezchybnosť nejakej veci, človeka a podobne.
Môžete sa snažiť mať skvelú postavu, navštevovať každý týždeň kadernícky salón, či chodiť na nechty. Dokonalé líčenie, šaty, lodičky, či kabelka vám robia spoločnosť každý deň, od rána, do večera. Ak ste muž, možno si potrpíte na čistom a drahom aute, ktoré zdobí vašu garáž. Ľudia ako títo sa možno tvária a vyzerajú, že sú šťastní, že ich život je dokonalý a neexistuje nič, čo by tento stav narušilo.

strach.jpg

Je to však obyčajný mýtus a výmysel. Dokonalosť u ľudí neexistuje, ak sa snažíte žiť podľa nejakej šablóny, zabudnite na to. Nie je pravda, že žena musí byť štíhla, mať stredne veľké prsia a okrúhly zadoček, dlhé vlasy, či hnedé oči, aby bola dokonalá. Tiež nie je pravda, že každý muž musí mať svaly na prasknutie a zarábať tisícky eur každý mesiac, aby si udržal štandard.
Toto všetko sú len „predpisy“, ktoré diktuje spoločnosť a prostredníctvom rôznych reklám, produktov a iných prejavov sa nám, ľuďom snažia vsugerovať predstavu o tom, aký by sme mali byť, čo by sme mali kupovať, ako by sme sa mali správať, kam by sme mali chodiť na dovolenky, čo si obliekať, čo jesť, aký účes nosiť a iné nezmyselné veci, ktoré netvoria naše pravé ja.

sluneční brýle.jpg

Isteže, všetko toto je súčasť nášho života a je to tiež istým prejavom nás, ale sú to márnosti, ktoré nie sú až tak dôležité. Najdôležitejšie je, aby ste boli šťastný, spokojný a osožný nie len pre seba, ale aj pre spoločnosť, a najmä pre svojich najbližších. Nebojte sa byť iný, ale zároveň sa nesnažte nasilu zaujať. Byť sám sebou je najlepšia vec, akú v dnešnej rôznorodej spoločnosti môžete urobiť.