Ako na fóbie?

Fóbie nás sprevádzajú každým dňom. Niekto ich má viac a niekto zase naopak menej. Niekedy je veľmi ťažké sa sám seba opýtať, čo to vlastne znamená, mať viac alebo menej fóbií. A z čoho ich vlastne človek vôbec má? Keď sa nad tým zamyslíme, občas musíme povedať, že ľudia sa boja totálnych banalít a to tak veľmi, že im to začne liezť na hlavu. Akým spôsobom? Nuž, jednoducho takým, že majú potom pocit, že musia samých seba nejakým spôsobom ochrániť, a to hocijakým. Napriek tomu, že je niekedy dobré riešenie urobiť niečo pre to, aby ste zbavili strachu, veľmi často je to len spôsob, akým niečo zakrývame.

dveře

Ak sa napríklad bojíte tmy, spíte pri zapnutom svetle. Ak sa bojíte vody, tak nechodíte plávať. A ak sa bojíte ohňa, tak väčšinou stavíte na protipožiarne dvere. Nie, naozaj sa vám nečudujeme. No napriek tomu musíte uznať, že je občas veľmi ľahké to so strachom z niečoho prehnať. A je vám asi jasné, že tomu by ste sa mali vyhnúť, ak chcete byť v pohode a ak sa nechcete kvôli ničomu príliš stresovať. A práve preto, keď sa nad tým zamyslíte, musíte uvažovať tak, aby bolo všetko v najlepšom poriadku.

požární dveře

Vaše fóbie by vás však nemali ovládnuť, pretože keď sa tak stane, môže vám to skutočne veľmi ublížiť. Určite však sami neveríte tomu, že by vám niečo mohlo urobiť až príliš zle, no nie? A práve preto skôr snažte svojim strachom čeliť a nie sa za ne ukrývať. Aj keď je pravda, že niektoré opatrenia predsa môžu byť aj praktické a je nám jasné, že nepotrebujete, aby vám dom začal horieť iba preto, že ste sa nepoistili. Nehľadiac na vašu fóbiu, je nám úplne jasné, prečo ste to museli urobiť. Takže takýto typ opatrenia schvaľujeme a nemali by ste preň mať žiadne výčitky. Aj keď sa ohňa bojíte, je prirodzené, že sa proti nemu chcete chrániť a brániť. Takže žiadny stres. Všetko je v najlepšom poriadku.