Ktorú formu LED pásikov uprednostniť?

Mnoho variácií a kompaktný dizajn v kombinácii s nízkou spotrebou energie, odolnosťou voči vibráciám a oveľa dlhšou životnosťou sú len niektoré z funkcií, ktoré výrazne odlišujú LED pásiky od iných svetelných zdrojov. LED pásy sa používajú na napájanie tradičných svetelných káblov ako energeticky úsporné zostavy.

led pásek

Keďže LED pásky sú teraz k dispozícii v mnohých farbách a dokonca aj farebných teplotách, nie je divu, že určite nájdeme typ, ktorý vyhovuje nášmu vkusu a použitiu.

Samozrejme, stojí za to vedieť viac o tom, ktorú formu LED pásikov uprednostniť, pretože popularita technológie oprávnene viedla k vzniku lacnejších, ale menej kvalitných tovarov. Tieto môžu ľahko zlyhať, vďaka kratšej životnosti, takže bude užitočné načrtnúť niektoré aspekty, ktoré vám môžu pomôcť urobiť konečné rozhodnutie. LED pruhy môžu byť použité v rôznych oblastiach, napr. na osvetlenie schodísk, kuchýň, terárií, na reklamné účely atď. Možnosti uplatnenia tohto inovatívneho osvetlenia sú takmer neobmedzené.

Výhody LED pásikov:

◾Môžu byť použité aj ako svetelné efekty, ale aj ako jednoduché a dekoratívne osvetlenie
◾Sú ohybné
◾Niektoré pruhy sa dajú skrátiť
◾Môžu byť použité aj vo vlhkých priestoroch (IP44 – IP65)
◾Samolepiace, vďaka lepiacej ploche na zadnej strane
◾Rôzne farebné prostredia pomocou tlačidla alebo diaľkového ovládania
◾Rýchla a jednoduchá inštalácia
◾Nastaviteľná stmievateľnosť
◾Nízka spotreba = šetrnosť k životnému prostrediu
◾Odolnosť
◾Poskytujú kvalitné svetlo
◾Cenová dostupnosť

pásek led

Vyberajte vedome!

Najdôležitejšou vecou pri rozhodovaní je mať dosť presnú predstavu o výsledku. Rôzne farby a teploty farieb môžu priniesť radikálne odlišné výsledky.

Pozrite si energetický štítok

Samozrejme aj LED technológia je meraná energetickou účinnosťou. LED svietidlá sú povinne označené s energetickým štítkom, čo je dobré kritérium pri výbere.

Inštalácia

Ak patríte medzi technicky menej zdatných, môže to spôsobiť vážny zásah do toho, ako bude kúpený LED pás fungovať. pred nákupom sa samozrejme treba rozhodnúť, aká dĺžka pásky bude potrebná. V tomto ohľade zvyčajne platí, že stojí za to zadovážiť si niekoľko metrov navyše oproti našim predbežným výpočtom.