Maľovaná sklenená sprchová zástena oživí každú kúpeľňu

Naši starí rodičia vlastnili nábytok, ktorý mal sklenené časti napríklad ako výplň dvierok na sekretároch, čo boli skrinky v obývacej izbe a slúžili na uloženie kryštálových pohárov či drobností v podobe sošiek a podobne. Dnes je sklo už bežne využívané aj na výrobu netradičných predmetov, stalo sa vyhľadávaným materiálom, keďže je nadčasové a jeho údržba je založená len na umývaní a čistení povrchu. Vodoodolnosť a nepriepustnosť ho predurčujú na použitie do mokrých a vlhkých priestorov akými sú napríklad kúpeľne.

bathroom-389262_640

Mnohí z nás si určite pamätajú plastové závesy v kúpeľniach, ktoré oddeľovali priestor vane či sprchy od ostatnej časti kúpeľne. Tie už v súčasnosti nahradili zásteny vyrobené zo skla, či už vaňové alebo sprchové, podľa toho, akú štruktúru sklenena zastena kúpeľne má zákazník. Výhody skla sú nesporné, je odolné voči premočeniu, dobre izoluje, prepúšťa svetlo, má dlhú životnosť a vyzerá elegantne. Ak je zástena ešte k tomu vyrobená ako bezrámová, dodá priestoru eleganciu a originálny nádych.

voyeur-3195071_1920

Medzi zásteny, ktoré možno vyrobiť zo skla, patria vaňové alebo sprchové zásteny, no čoraz viac sa obľube tešia takzvané walk-in sprchovacie kúty, čo znamená, že v ňom chýbajú dvere. Ich dizajn je veľmi zaujímavý, od jednoduchých až po dizajnovo prepracované a zložitejšie systémy. Sklo je možné vybrať si z viacerých variantov, od jednoduchého číreho skla až po pieskované, matované, grafosklo alebo v nejakom farebnom odtieni. Dokonca si môžete navrhnúť aj svoj vlastný grafický námet a šikovní grafici ich prenesú na zástenu. Osadiť ich je možné na hranu vane alebo v štýle sprchovacieho kúta.

Využívanie sklenených výrobkov v domácnostiach je na vzostupe a zákazníci si radi nechajú poradiť od odborníkov či dizajnérov aký štýl alebo typ skla použiť práve v ich kúpeľni, aby bol ich čas strávený pri každodennej hygiene v príjemnom a modernom prostredí.