Chcete zarábať cez YOUTUBE? Dnes je to o čosi ťažšie

Ešte rok dozadu bolo zarábanie cez youtube dostupné doslova pre každého, stačilo si založiť mail, ku ktorému ste automaticky získali aj túto registráciu. Pred tým, ako ste naňho začali vkladať svoj účet, ste si nastavili to, že chcete aby boli vaše videá spoplatnené. Na vašom obsahu sa teda začalo zobrazovať reklama. No a ak sa vám podarilo zaujať dostatočné množstvo ľudí, peniažky sa začali pomaličky hromadiť. 

tavbelt

Mnohým ľuďom sa takto podarilo zbohatnúť doslova za noc. Natočili napríklad svoje dieťa, ako spadlo z hojdačky, alebo mačku, ktorá spieva spolu s klavírom a v priebehu niekoľkých hodín sa tento obsah stal virálnym.
 
„1000 + 4000“
 
Dnes je ale všetko inak. Ak sa rozhodnete, že necháte prácu a začnete zarábať týmto spôsobom, musíte najprv splniť niekoľko podmienok. Samotný účet už nestačí. v prvom rade musíte nazbierať minimálne tisíc odberateľov. Okrem toho, musia ľudia vaše videá pozerať dokopy aspoň štyritisíc hodín. Kým nesplníte tieto dve podmienky, nemôžete si svoj účet spoplatniť. V praxi to znamená, že ak by boli vaše videá naozaj super, ľudia by ich milovali a aj pozerali, ale nikto z nich by váš kanál neodoberal, nemôžete začať zarábať. Platí to aj naopak. Teda váš kanál môže odoberať desať tisíc ľudí, ale ak videá nesledujú, opäť nezarábate.

youtube
 
Ešte stále nemáte vyhrané
 
No a je tu ešte jeden detail. Ak sa vám podarilo tieto dve podmienky splniť, ešte stále nemáte vyhrané. Na to, aby ste na svojom kanály mohli zarábať aj o rok, nesmiete v prvom rade stratiť svojich odberateľov. Teda aj po roku ich musí byť minimálne tisíc. Ak ich bude viac je to len dobré, ak ostanete na tisícke, taktiež sa nič zlé  nedeje. Okrem toho, však musíte nazbierať minimálne ďalších štyritisíc hodín pozerania vášho obsahu. Ak by ste sa náhodou rozhodli tento čas nahnať tak, že si budete svoje videá zapínať sami stále dokola, mali by ste vedieť, že takéto správanie je nelegálne.