Prehnali ste to s večernou zábavou a ráno potrebujete šoférovať? Takto sa alkoholu zbavíte najrýchlejšie

Najprv je potrebné vysvetliť, čo sa vlastne deje s našim telom, keď do neho dostaneme alkohol. všetko čo nami takpovediac prejde, musí vyčistiť pečeň. Práve ona je naša najväčšia čistička. Ak však vypijete alkoholu príliš veľa, no hlavne naraz, pečeň to jednoducho nemá ako stíhať, a preto ostane v tele. Ak teda svoju večernú pijatiku pretiahnete do neskorších hodín, verte že ráno by ste ešte určite nafúkali. Ak sa teda ocitnete v podobnej situácii, určite sa vám zídu triky, ako sa alkoholu z tela zbaviť čo najrýchlejšie.

voda
 
1. Všeobecne známym liekom na vytriezvenie je káva. Ono to ale nie je úplne pravda. káva v skutočnosti náš organizmus odvodňuje. My ho však potrebujeme naopak zavodniť. Káva teda môže pomôcť s bolesťou hlavy a iným nepríjemnými pocitmi spojenými s opicou, ale alkohol z vášho tela skôr nedostane.
 
2. Ako sme už naznačili, potrebujete sa najmä zavodniť a zároveň behať na záchod každých päť minút. Preto musíte piť veľa tekutín, a to hlavne vodu, poprípade ovocné šťavy. Pomôžu vám hlavne tie z citrusov. Úplne sa vyhnite sladeným nápojom. To platí napríklad aj pre čaj, či spomínanú kávu. Takto svoje telo doslova prefiltrujete, takže spolu s tekutinou z neho vyjde aj alkohol.

limonáda
 
3. Hovorí sa, že ak s alkoholom konzumujete tučné pokrmy, telo si s ním dokáže lepšie poradiť. Trochu pravdy na tom asi bude. Dôkazom sú napríklad rusy, ktorý vodku zásadne zajedajú a nie zapíjajú. Práve preto vraj vydržia tak veľa. Pokiaľ by ste však chceli svoj zostatkový alkohol v krvi vyriešiť lyžičkou masti, svojmu telu by ste príliš nepomohli. Všetko mastné totiž iba zaťaží vašu pečeň a tá bude okrem alkoholu bojovať aj s masťou. Lepšie je, ak si doprajete dostatočne výživnú večeru, či raňajky. Základom by malo byť celozrnné pečivo, dostatok zeleniny, ktorá obsahuje enzýmy a mliečne výrobky. Pomôcť vám môže aj jednorazová dávka probiotík.