Fotovoltaika má budúcnosť

Výber vykurovania rodinného domu býva veľkou dilemou a dôležitým rozhodnutím. Optimálne riešenie vykurovania je také, ktoré Vám zabezpečí spoľahlivý tepelný komfort a zároveň je ekonomické. Preto pri stavbe nového domu, či rekonštrukcii starého venujte výberu vykurovania dôležitosť. Pozbierajte veľa informácií a nechajte si poradiť od kvalifikovaných odborníkov. Porovnávajte počiatočné a prevádzkové náklady, ale aj technickú náročnosť obsluhy. Vybrať si môžete z tradičných spôsobov ako je elektrická energia, plyn, kúrenie drevom a briketami. Alebo modernými zariadeniami, ako napr. tepelné čerpadlá, alebo vykurovanie pomocou solárnej energie, fotovoltaika.

fve

Vykurovanie plynom

Vykurovanie plynom je obľúbené a najčastejšie používané v našich domácnostiach. Potrebujete si zaobstarať plynový kondenzačný kotol, alebo nízkoteplotný plynový vykurovací kotol. Novinkou v plynovom vykurovacom systéme je plynový kondenzačný kotol, ktorý je kombinovaný so solárnymi panelmi. Na podporu takéhoto vykurovania je možné využiť štátne dotácie z programu Zelená domácnostiam.

Vykurovanie elektrinou

Výhodou elektrického kúrenia je, že je dostupné, komfortné a zdravé. Je obľúbené ako hlavný spôsob vykurovania podlahovým systémom, ale môže slúžiť aj ako doplnkové vykurovanie.

Vykurovanie drevom

Vykurovanie drevom, alebo peletami je vhodné pre dom, ktorý má k dispozícii sklad. Drevo je prirodzené palivo a vykurovanie ním predstavuje vhodnú alternatívu. Vyberte si kotol na drevo, ktorý má vysokú účinnosť a nízku spotrebu. Ideálnu vzájomnú kombináciu tvorí peletové vykurovanie a solárna technika.

fotovoltaické panely

Uvažujete o fotovoltaike ?

Fotovoltaika sa oplatí. Slnko je nevyčerpateľný zdroj energie, je zadarmo pre každého z nás. Fotovoltaické systémy sú určené pre akýkoľvek typ strechy, šikmú aj rovnú. Ideálne je keď má strecha orientáciu na juhozápad, ale aj na východ. Výroba elektriny pomocou fotovoltaiky závisí od intenzity slnečného žiarenia počas roka. Pred inštaláciou je potrebné zistiť, koľko slnečného žiarenia dopadne na strechu, či nie je tienená okolitými domami. Z toho sa dá vypočítať možný energetický zisk v pomere k maximálnemu výkonu. Fotovoltaická elektráreň slúži na výrobu vlastnej elektriny, ktorú môžeme doma použiť na ohrev vody, alebo vykurovanie. Inštaláciou fotovoltaických modulov intenzívne prispejete k ochrane životného prostredia, nižšou produkciou CO2, šetrením prírodných zdrojov.
Inštaláciu fotovoltaických modulov Vám musia zaviesť len certifikovaní odborníci. Špičkové fotovoltaické systémy ponúka medzinárodná spoločnosť Viessmann. Na stránke www.viessmann.sk nájdete kompletný sortiment firmy Wiessmann pre všetky zdroje energií.