Kam na výlet na Slovensku?

Slovensko je prekrásna krajina, ktorá ukrýva možnosti na výlety všetkých druhov. Okrem tradičných vysokohorských turistík vo Vysokých Tatrách či Slovenskom Raji, prinášame niekoľko tipov na príjemné strávenie krásneho slnečného dňa s vašimi blízkymi aj v iných častiach našej krajiny. Ktoré to sú?

kaplička
 
Bojnice                                   Krásny výlet pre rodiny s deťmi, ktorý sa vašim ratolestiam určite bude páčiť. V prvom rade to je jedna z najznámejších Zoologických záhrad, ktorá nie je natoľko veľká, aby to vaše detičky nezvládli. Množstvo zvierat s dobrým prístupom pre návštevníkov a atrakcie v podobe kolotočov a stánkov. V určitých intervaloch sa v okolí konajú predstavenia sokoliarov. Ďalším lákadlom je Bojnický zámok, na ktorý sa pravidelne konajú prehliadky. Výnimočný je svojimi záhradami, v ktorých sa väčšina snúbencov rozhodne spečatiť svoj vzťah. Posledný rok do tohto mesta prichádza množstvo turistov aj vďaka vyhliadkovej veži, na ktorú vedie chodník. Po príjemnej prechádzke máte zaručený nádherný výhľad. Fotografie z tohto malého mesta sú ako z rozprávky.
                                         
kostelíček                 
 
Liptov  Hovorí sa, že Slovensko je srdcom Európy, ale srdcom Slovenska je práve Liptov. V tejto oblasti máte množstvo možnosti na turistiku. Svätojánska rozhľadňa je nenáročná túra, ktorú hravo zvládnete aj s deťmi. Na vrchole sa vám naskytne prekrásny výhľad na Liptovský Ján. Práve v Liptovskom Jáne sa nachádza park miniatúr našich hradov a zámkov. Liptov je známy svojimi kaštieľmi a kostolmi. Černová, Liptovská Teplá či Kaštieľ v Madočanoch vám vyrazia dych. Na toto miesto sa nemusíte báť ísť ani na letnú dovolenku. Vďaka niekoľkým aquaparkom, z ktorých Tatralandia a Bešeňová sú najväčšie, si užijete vodu, tobogány, lehátka aj zábavu. Ďalšie dni môžete tiež navštíviť kontaktnú Zoo, kde vás pustia ku malým tigrom či levom a hrať sa tiež môžete napríklad s kozičkami.