Mužské zdravie a znížená hladina testosterónu

Ak by sme sa pozreli na životný štýl našich otcov a dedov a porovnali by sme ho s tým našim, určite by sme videli niekoľko pozitívnych aj negatívnych rozdielov. V ich dobách nemali niečo také ako supermarket a fastfood, potraviny si museli vypestovať alebo čakať na mäso či ovocie v dlhých radách. Rovnako nemali počítač a ani umelú inteligenciu, takže každú vec vybavovali osobne a so všetkým operovali ručne. Vždy pritom mali nejaký plán, cieľ a pohyb.

Znie to nekomfortne a namáhavo, ale z nejakého dôvodu boli naši predkovia zdravší. Pravdepodobne neriešili ani tému ako viagra predaj online a je známe, že ich generácia mala vyššiu, respektíve zdravšiu hladinu testosterónu ako dnešný priemerný muž.

otec so synom

Fakt, že u mužov sa znižuje hladina testosterónu je varovný signál, ktorý je zároveň faktorom oslabeného mužského libida a vzniku porúch s erekciou. K neželaným následkom sa radí napríklad aj oslabenie kostí a fakt, že svalová hmota bude mať tendenciu meniť sa na tukové zásoby. U niektorých mužov je viditeľné dokonca zväčšenie http://www.mladeleta.sk/hladam-lepsiu-mamu/d-71074/ poprsia.

muž so synom

Čo nám škodí a naopak pomáha?

Ak vám preto záleží na zdravej hladine tohto typicky mužského hormónu, vo vlastnom záujme by ste sa mali vyvarovať niektorým známym faktorom, ktoré jeho hladinu znižujú. K týmto faktorom sa radí napríklad sedavý životný štýl, pričom odporučeným riešením je pohyb, šport a posilňovanie.

Nebezpečný je tiež pravidelný stres, čo zasa produkuje hormóny, ktoré ničia testosterón. Aj v tomto prípade je odporučený pravidelný pohyb, pretože ten má tendenciu minimalizovať stres a tvoriť hormóny šťastia, vďaka ktorým máme lepšiu náladu a áno, takisto prirodzene zdravú chuť na sex.

Riešením môžu byť takisto voľno predajné prípravky s prírodným zložením na zvýšenie testosterónu. Podpisujú sa však aj pod lepšiu fyzickú kondíciu, výdrž, libido a silnejšiu erekciu.