Oboznámenie sa s tantrickou masážou

Tantrická masáž pôsobí príťažlivo z viacerých dôvodov, respektíve asi každý v nej nájde stránku, ktorú vo svojom prípade považuje za pozitívnu. Niektorí z nás možno ocenia fakt, že okrem klasickej masáže pracuje takisto s našou prirodzenou sexualitou, jej pochopením a uvoľnením napätia, iní zasa ocenia napríklad stránku, že na rozdiel od klasickej masáže spoznajú účinok starodávnych praktík, učení a tiež duševných poznatkov, ktoré sa predávajú už celé generácie a okrem uvoľnenia tela je výsledkom takisto načerpanie novej životnej energie.Masáž, dve postavičky, ilustračné

  • Kvalitné a efektívne účinky sú výsledkom toho, že tantra masáž sa snaží ulahodiť všetkým prvkom ľudskej prirodzenosti a spája ich do jedného celku.

Dôležitú úlohu pri týchto masážach zohráva logicky masérka (príp. masér), ktorá je vlastne sprostredkovateľom energie, k čomu využíva formu dotykov svojich rúk, prípadne tiež svojho celého tela. Každý dotyk však má svoju podstatnú úlohu a proces by mala vykonávať osoba, ktorá je s tantrickými masážami ako aj ich ideou dostatočne, vlastne veľmi dobre oboznámená.

  • Dôležitú úlohu pri tantrickej masáži teda zohrávajú tie správny dotyky a fyzický kontakt, pričom lahôdkou a dokonalým príkladom je v tomto smere zmyselná senzualna masaz.

Masérka, masáž, Ázia, kreslené
Možno už viete, že tantrické masáže a ich postupy nevynechávajú takisto nahotu či masáž intímnych partií. Podľa starého učenia Tantry ide totiž o centrum životnej sily, ktoré je pre človeka a dobitie čerstvej životnej energie dôležitým bodom, a to aj z hľadiska potrebného uvoľnenia sexuálneho napätia či napätia celkovo. Okrem uvoľnenia prichádza tiež už zmienené načerpanie nových síl. Takisto sa otvára cesta lepšieho pochopenia svojej sexuality, respektíve jej významu ako súčasti a zdroja pre dosiahnutie čerstvej životnej energie. Postupy týkajúce sa tejto oblasti tak majú za úlohu pôsobiť pozitívne na telo a myseľ, ich kvalitnú obnovu a regeneráciu, v žiadnom prípade nie ako erotické služby, ktoré majú spravidla len fyzický charakter a zameriavajú sa len na jeden cieľ.