Oplatí sa používať softvér pre riadenie projektov?

Definovanie analógového vs. digitálneho
Analógovésystémy sú založené na papieri a pere. Môžu zahŕňať nástroje a prístupy, ako sú bulletiny časopisov , základné zoznamy úloh, indexové karty, zápisník alebo denný plánovač. V podstate čokoľvek, čo je postavené zo základných nástrojov papiera a pera, je analógové.
Digitálne, samozrejme, znamená aplikácie. To môže znamenať drahú aplikáciu, ktorá sleduje zoznamy úloh, bezplatný softvér na riadenie projektov alebo čokoľvek medzi tým.

grafy

Môže to byť aj jednoduchý textový súbor v základnom textovom editore. Takmer každá stratégia, o ktorej si môžete myslieť, že je dostupná v papierovom formáte, je pravdepodobne k dispozícii ako aplikácia pre zariadenia so systémom iOS alebo Android alebo pre obe zariadenia.
Čo je pre vás najlepšie?

Softvér pre riadenie projektov
Niet pochýb o tom, že digitálne úlohy a softvér pre riadenie projektov sú veľmi populárne, najmä s rušnými podnikateľmi na cestách.            
Pre úplnú efektívnosť, digitálny prístup vyhráva. Môžete kopírovať a vkladať text, jednoducho skontrolovať dokončené akcie a presúvať položky do preferovanej organizačnej štruktúry.

Rozdiely medzi softvérom na riadenie projektov
S množstvom dostupných aplikácií nie je nikdy ľahké nájsť ten, ktorý presne zodpovedá vašim potrebám.

  • Dizajn a používateľské rozhranie môžu užívateľom priniesť dosť rozdielov
  • Ak ste vo svojom prístupe lineárnejší, aplikácia, ktorá prezentuje vaše úlohy v zozname, môže byť vhodnejšia
  • Pre tých, ktorí uprednostňujú pohľad na „veľký obraz“, sa môžu cítiť pohodlnejšie s iným prístupom, ako je napríklad používateľské rozhranie založené na kartách.

V neposlednom rade sú softvérové ​​aplikácie na riadenie projektov flexibilné a prenosné. Ak aplikácia alebo aplikácie, ktoré si vyberiete, majú mobilné verzie, najlepšie tie, ktoré sa synchronizujú vo všetkých vašich zariadeniach (vrátane prenosných počítačov a stolových počítačov), môžete si so sebou vziať systém kdekoľvek.

kancelář

Zvýšenie kreativity s analógovými systémami
Avšak, pre väčšinu podnikateľov, to jednoducho nie je tento prípad. Podnikatelia nie sú pracovníkmi na montážnej linke zo začiatku 20. storočia.
Potrebujete prestoje , čas na premýšľanie, čas na kreativitu a dôkladné zváženie vašich aktuálnych priorít. To je niečo, čo pero a papierové systémy robia veľmi dobre. Tu sú 2 hlavné dôvody, prečo niektorí podnikatelia uprednostňujú písanie do softvéru na riadenie projektov:         

  • Zvyšuje tlak, ktorý zažívate, aby ste splnili úlohu, ktorá môže byť užitočná pre prokrastinátorov
  • Analógové nástroje vám umožňujú vykonávať svoju vlastnú kreativitu vo väčšej miere