Pestré osvetlenie izieb zabezpečia LED pásiky

Pracujeme a zabávame sa vďaka umelému osvetleniu dlho do noci alebo aj celú noc, a nikto sa nezamýšľa nad tým, že vždy to tak nebolo V časoch bez elektriny si ľudia svietili sviečkami, no my sa k nim uchyľujeme už len v prípade, ak chceme navodiť správnu romantickú atmosféru.

led pásiky

Svetelné zdroje však vždy neboli také ako ich poznáme dnes. Nedávno sme sa zbavili klasických žiaroviek a pomaly ich nahrádzajú LED svetelné zdroje, ktoré nám už svietia pod nohy na uliciach, na parkoviskách, v garážach či v obchodných domoch a kanceláriách, jednoducho všade tam, kde potrebujeme mať zaistené umelé osvetlenie. LED svietidlá sa rozšírili vo svete veľmi rýchlo hlavne kvôli úspornosti, ktorou sú známe, tiež sú šetrné k životnému prostrediu a sú adekvátnou náhradou doposiaľ využívaných svetelných zdrojov čo sa ich výkonu týka.

LED svetlá sa vyrábajú v mnohých variantoch, môžu to byť žiarovky, ktoré sa zapúšťajú do podhľadov, potom sú to reflektory, panely okrúhle alebo hranaté, trubice a pásiky. Všetky tieto zdroje sa už na trhu osvedčili, no LED pásiky sú spomedzi nich asi najviac obľúbené hlavne medzi mladými zákazníkmi. Ide totiž o veľmi variabilné a prispôsobivé svietidlá, ktorými dokážeme osvetliť aj predmety či časti priestoru, kam sme sa s klasickými žiarovkami nedostali, napríklad pod police, okolo zrkadla, pod garniže, do vitríny a podobne. Nehovoriac o tom, že led pásik ich inštalácia je celkom jednoduchá, pretože ich zadná strana je lepiaca a prostredníctvom nej sa dajú ľahko prilepiť naj na tie najnedostupnejšie miesta.

led-lighting-1846926_1920

Čo sa farieb týka, majú celú škálu farebných odtieňov, okrem toho aj tri stupne bielej, teplú, studenú a neutrálnu bielu. No ak sa neviete rozhodnúť, treba si k ich inštalácii zaobstarať aj systém na spustenie akejsi farebnej hudby, ktorý zabezpečí, že farebné odtiene budú plynulo prechádzať z jednej farby do druhej a pritom sa vystrieda celé spektrum farieb.

Využitie LED pásikov je oveľa širšie, záleží na vašej nálade a prípadne príležitosti, ktorej chcete prispôsobiť osvetlenie svojej domácnosti.