Zdravie z Kauflandu

Aj keď niektorí ľudia nie sú nadšení myšlienke zdravého stravovania, tieto produkty čoraz viac zapĺňajú regále v našich obchodných centrách. A stále viac ľudí je naklonených myšlienke, urobiť niečo pre svoje zdravie. No nie je to vždy len o presvedčení zo zdravého života. Stresujúca doba so sebou prináša aj čoraz viac alergií na potraviny. Jedno z najčastejších je intolerancia laktózy či alergia na mlieko. Takíto ľudia vyhľadávajú vegánske produkty, pretože musia. Práve na zvyšujúci sa dopyt reagujú aj viaceré obchodné reťazce. Najmä Kaufland je z hľadiska ťažko dostupných potravín na Slovensku na popredných miestach. Čo ponúka pre vegánov?

madle.jpg
 
Rastlinné mlieka                     Medzi najčastejšie kupované patrí mlieko rastlinného pôvodu. Predajne majú na výber z viacerých príchutí. Sójové, mandľové, ryžové, kokosové alebo ovsené. Najpredávanejšou značkou je Alpro, ale na trhu sú aj viaceré lacnejšie varianty. Ceny takéhoto mlieka sú však vyššie ako bežné. Pohybujú sa okolo dvoch Eur. Na verenie vás tiež určite potešia smotany na verenie.       
 
Nátierky                                  Veľkým problémom pre vegánov bývajú práve rôzne nátierky na pečivo, pretože väčšina obsahuje smotanu, maslo či mliečnu bielkovinu. Teraz si však môžete vybrať zo škvarkovej, mexickej, cesnakovej a veľa ďalších.                      
 
Syry                                        Prednedávnom bol najznámejší bezmliečny syr tofu. Jeho chuť a vôňa však málokomu pripomína syrový výrobok a preto sa začali čoraz viac vyrábať sójové výrobky. Rozdiel medzi takýmto syrom a klasickým takmer nezbadáte. Okrem toho, si môžete zakúpiť už aj mascarpone do koláčov či vegánsky tvaroh.

snídaně.jpg
 
Sladkosti                                 Pre maškrtníkov sú na trhu už aj také produkty ako Marlenka bez mlieka či rôzne keksy a čokolády, najčastejšie s vysokým obsahom kakaa. Sú kvalitnejšie a zdravšie no musíte rátať aj s vyššou cenou za tieto výrobky. Jednou z možností sú aj raw dezerty, ktoré si ihneď zamilujete.